نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: پدر شوهر

2285
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25459
    تشکـر
    14
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy پدر شوهر

با سلام
    من دختری 28 ساله با پسر 29 ساله حدود 7 ماه ازدواج کردم ما در حال حاضر توی شرایط سختی از نظر مالی هستیم جوری که هیچ کمک مالی نداشتیم و همش با وام زندگیمون شروع کردیم شوهرم درآمد زیادی نداره و کارش خیلیم سخته حدود 2300 حقوق میگیره طوری که 2 تومن قسط و اجاره خونه میدیم ...
    مشکل من مربوط میشه به خونه ای که در دوران مجردی شراکتی شوهرم با پدرشون ساختن طوری که حدود 50 درصد سهم شوهرم میشه و حدود یک سال پیش این خونه به فروش رفته و شوهرم کلی اصرار که سهم من و بدید برم یه خونه ای برا خودم دست و پا کنم ولی پدر شوهرم قبول نکردن طوری که پکل و دادن دست یک نفر دیگه که کار کنه و اون هم ضرر شد این روزا اعصاب شوهرم خیلی خورده چون با توجه به تورم باقیماندشم ارزشی نداره..من به شوهرم چند بار گفتم با پدرشون صحبت کنه که پول مارو بده حداقل بدهکاریامون بدیم..ولی شوهرم میگه من نمیتونم تو رو بابام وایسم... تا اینکه اون روز باعث شدم زنگ بزنه باباش بگه ولی دعواشون شد..بعدم شوهرم من و تقصیر کار می دونست.. نمیتونم دوباره اصرار کنم ...پدر شوهرم اصلا قصد دادن پول و نداره الانم دوباره شنیدم با کسی دیگه دوباره میخواد شراکتی کار کنه..در حالی که اصلا درک نمیکنند ما تو چه شرایطی هستیم
    به نظرتون چه جوری پیش بریم تا اون پول و به ما بده..دوست ندارم آدم بده باشم..ولی شرایط خوبیم نداریم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : پدر شوهر

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطیما2 نمایش پست ها
    با سلام
    من دختری 28 ساله با پسر 29 ساله حدود 7 ماه ازدواج کردم ما در حال حاضر توی شرایط سختی از نظر مالی هستیم جوری که هیچ کمک مالی نداشتیم و همش با وام زندگیمون شروع کردیم شوهرم درآمد زیادی نداره و کارش خیلیم سخته حدود 2300 حقوق میگیره طوری که 2 تومن قسط و اجاره خونه میدیم ...
    مشکل من مربوط میشه به خونه ای که در دوران مجردی شراکتی شوهرم با پدرشون ساختن طوری که حدود 50 درصد سهم شوهرم میشه و حدود یک سال پیش این خونه به فروش رفته و شوهرم کلی اصرار که سهم من و بدید برم یه خونه ای برا خودم دست و پا کنم ولی پدر شوهرم قبول نکردن طوری که پکل و دادن دست یک نفر دیگه که کار کنه و اون هم ضرر شد این روزا اعصاب شوهرم خیلی خورده چون با توجه به تورم باقیماندشم ارزشی نداره..من به شوهرم چند بار گفتم با پدرشون صحبت کنه که پول مارو بده حداقل بدهکاریامون بدیم..ولی شوهرم میگه من نمیتونم تو رو بابام وایسم... تا اینکه اون روز باعث شدم زنگ بزنه باباش بگه ولی دعواشون شد..بعدم شوهرم من و تقصیر کار می دونست.. نمیتونم دوباره اصرار کنم ...پدر شوهرم اصلا قصد دادن پول و نداره الانم دوباره شنیدم با کسی دیگه دوباره میخواد شراکتی کار کنه..در حالی که اصلا درک نمیکنند ما تو چه شرایطی هستیم
    به نظرتون چه جوری پیش بریم تا اون پول و به ما بده..دوست ندارم آدم بده باشم..ولی شرایط خوبیم نداریم
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام .

احقاق حقوق در تمامی عرصه ها منوط بر شرایطی هستند که باید محیا باشه !

یعنی شما با توجه به شرایط اقتصادی شوهرت و باتوجه به اینکه اکثریت حقوق همسرتون در اقساط بدهی و کرایه منزل جهت میشه
    وبه قول خودتون با توجه به تورم باید هرچه زود تر حقتون رو از پدر شوهر بگیرین !

اماچطور ؟
    در مسائل خانوادگی و مشکلات آمیزش شده با اجتماع خانواده ابتدا باید جانب اعتدال و ادب و احترام رو رعایت کرد و با زبان خوش و بیان صریح در خواست حقتون رو ابلاغ کنید !
    اما اگر مورد فوق پاسخ گو نبود ! باید قانونی اقدام به عمل آورد
    آیا همسر شما از پدرشون قولنامه و توافق نامه ای که امضای پدر شوهرتون درش درج باشه دارند یا خیر؟
    اگر ایشون توافق نامه ی قبل از شروع ساخت اون خونه از پدرشون دارند که دال بر اثبات این که شوهرتون پنجاه درصد از منزل فروش رفته رو سهیم هستند ! میتونند با همون مدرک اقدام به طرح شکایت و درخواست حق کنند !

اگر همسر تون از پدرش چک یا سفته دارند میتونند re back / واخواست ) کنند ! که در این صورت تبعات قانونی متوجه پدر شوهر شما میشه و مجبورن پاسخ گوی قانون باشند!

اما اگر شوهر شما هم از جمله افرادی هست که گول نسبت خونی رو خوده و به ظن اینکه پدرش حق پسر ش رو پایمال نخواهد کرد بدون قرار و یا قولنامه و...........سرمایه زندگیش رو در اختیار پدرش گزاشته و در پیمان کاری وساخت اون منزل هزینه کرده ! والان به قول معروف دستش به جایی بند نیست که قانونی اقدام کنه ! و پدرش زده زیر حقیقت ! خب الان شوهر شما چیکار باید کنه؟ !!

باید بگم از اینجا به بعد دست شما برای اقدام باز و راحت آزاد نیست یعنی شما باید با کیاست و بردباری عمل کنید !
    میتونید از پدرشو هرتون یک کتبی نامه به منظور حفاظت از حقتون در خواست کنید ! که پدر شوهرتون امضا کنه و گواهی بده که فلان مبلغ رو به شما مقروض وبده کاره !
    سعی کنید برای اینکه پدر شوهرتون قبول کنه که اون کتبی نامه رو مهر و یا امضا کنه از افرادی که در جریان بودن که شوهرتون فلان مبلغ رو برای هزینه خونه پرداخت کرده کمک بگیرید !
    یعنی اون افراد پدر شوهرتون رو با صحبت مقبول کنند تا اون مدرک رو امضا کنه !
    یعنی به هر طریق پدر شوهرتون رو در عمل انجام شده قرار بدین !
    اما اگر شوهر شما راضی به اقدام از طریق موارد فوق نمیشه پس شما باید ایشون رو راضی کنید ! اما چطور؟
    اگر همسر تون برادر یا خواهر داره به طور زیر کانه به همسرتون گوش زد کنید که اگر الان فوت وقت کنه درآینده ممکنه خواهر وبرادرش حقش رو به عنوان ارثیه پدری به نفع خودشون ضبط کنند ومنکر این باشند که پدرشون به برادرشون فلان مبلغ رو مقروض بوده !

البته اینکه پدر شوهرتون مبلغی که سهم شماست رو در جایی دیگه داره سرمایه میکنه و با کس دیگه داره شریک میشه ! واگر
    پدرشوهرتون این کار رو با همه ی شریک ها ش انجام میده ! باید بگم داره نوعی کلاهبرداری انجام میده ! و اگر شاکی های دیگه با استدلال دریافت حقشون طرح شکایت کنند پدر شوهرتون باید تبعات قانونی سنگینی رو به دوش بکشه !
    ویرایش توسط Saltanat : 01-05-2020 در ساعت 04:53 PM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    7

با سلام
    سلام فاطیما جان
    من متاسفم به خاطر شرایط سختی که تحمل میکنین
    اما واسه اینکه راهنمایی درست ارایه بشه یه مقدار توضیح بیشتر لازمه

میگین از ۲۳۰۰ درامد شوهرتون ۲ تومنش میره پای قسط و اجاره خونه
    یعنی شما دارین با ماهی ۳۰۰ تومن زندگی میکنین؟!!

ایا شما شرایط کار کردن دارین؟
    با وضعیت فعلی اگه شمام سرکار برین لااقل کمی ازین فشار سنگین اقتصادی کاهش پیدا میکنه

ساخت خونه بهرحال یکسری مراحل اداری مربوط به شهرداری داره
    یکسری مدارکی تبادل میشن
    ظاهرا خونه به نام پدرشوهرتونه
    درسته؟
    خب مدارکی که ثابت کنن همسرتونم ۵۰ درصد سهم داشتن در اختیار دارین یا نه؟

پدرشوهرتون با توجه به توضیحات شما وضع مالی نسبتا مرفه دارن
    درسته؟
    چه دلیلی داره ایشون از حمایت پسرش و حتی دادن حق پسرش اجتناب میکنه؟
    یه پدر معمولا نمیتونه تحمل کنه پسرش در همچی شرایط اقتصادی وخیمی گرفتار باشه

ایا پدرشوهرتون با ازدواج ایشون و شما مخالف بوده؟
    یا مساله دیگه ای هست؟

عزیزم اگه به این سوالات پاسخ بدین صورت مساله روشنتر میشه و راهنمایی شما امکان پذیر میشه
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25459
    تشکـر
    14
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون که پاسخ دادید..فقط بگم که ما هیچ مدرککی دال بر اینکه شوهر من اونجا سهیم بوده نداریم...و بنا بر حجب و حیایی که هست به هیچ عنوان حاضر به شکایت نیستیم..شوهرم حتی نمیتونه با پدرش کمی تند حرف بزنه چه برسه به شکایت..نه اصلا هیچ مخالفتی در خصوص ازدواج ما نبوده و فکر میکنم چون همسرم به دلیل وضعیت اقتصادی بد خانوادشون و اینکه خانواده شلوغی هستند اصلا عادت به پول گرفتن از پدرشون نداشتن و همیشه رو پای خودشون بودن و پدر شوهرمم به این وضعیت عادت کرده هیچ مسئولیتی و در دوران نامزدی و عروسی ما عهده دار نشدن..و بیشتر فکر میکنم چون تا الان این همه پول تو حسابشون نبوده با داشتنش یه اخلاقشون عوض شده... من میخوام این مسئله در صلح و با حرف حل بشه ولی نمیدونم چه جوری بیان کنم.. و اینکه یک احترام دو سویه بینمون هست که نمیخوام شکسته شه.. من فقط میخوام راضیشون کنم تا با خوشی این قضیه فیسله پیدا کنه ... به نظرتون من عنوان کنم قضیه رو اشکال نداره یا فقط شوهرم راضی کنم تا حرف بزنه

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25459
    تشکـر
    14
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

قصد سر کار رفتن داشتم ولی مدتیه فهمیدم حامله ام و وضعیت خوبی ندارم.. شوهرم وقتایی که بتونند میرن مسافر کشی ولی همیشه کم میاریم و از این اون قرض میکنیم..و تین قضیه من و نگران میکنه قرضامون زیاد بشه چه جوری باید پس بدیم

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

ممنون که پاسخ دادید..فقط بگم که ما هیچ مدرککی دال بر اینکه شوهر من اونجا سهیم بوده نداریم...و بنا بر حجب و حیایی که هست به هیچ عنوان حاضر به شکایت نیستیم..شوهرم حتی نمیتونه با پدرش کمی تند حرف بزنه چه برسه به شکایت..نه اصلا هیچ مخالفتی در خصوص ازدواج ما نبوده و فکر میکنم چون همسرم به دلیل وضعیت اقتصادی بد خانوادشون و اینکه خانواده شلوغی هستند اصلا عادت به پول گرفتن از پدرشون نداشتن و همیشه رو پای خودشون بودن و پدر شوهرمم به این وضعیت عادت کرده هیچ مسئولیتی و در دوران نامزدی و عروسی ما عهده دار نشدن..و بیشتر فکر میکنم چون تا الان این همه پول تو حسابشون نبوده با داشتنش یه اخلاقشون عوض شده... من میخوام این مسئله در صلح و با حرف حل بشه ولی نمیدونم چه جوری بیان کنم.. و اینکه یک احترام دو سویه بینمون هست که نمیخوام شکسته شه.. من فقط میخوام راضیشون کنم تا با خوشی این قضیه فیسله پیدا کنه ... به نظرتون من عنوان کنم قضیه رو اشکال نداره یا فقط شوهرم راضی کنم تا حرف بزنه

از اینکه کلمه دال رو بکار بردین متوجه شدم جواب من رو دادین
    چون من این کلمه رو به کاربردم

در مورد نظر خواهیتون باید بگم اجازه بدین شوهرتون حرف بزنه
    وشما دراین زمینه هیچ گونه دخالتی نکنید !

مگر اینکه ار تباط فوق العاده خوب وصمیمی با پدر شوهر مادرشوهر داشته باشین تا اینکه حرف زدن شما رو اشتباها دخالت برداشت نکنن

درضمن الان که احترام بینتون دوطرفه و جاری هست پس جای نگرانی نیست شما فقط باید با همین قائده ادبیات کوچک تر در برابر بزرگ تر به درخواستتون بپردازین ومطمئن باشید جواب مثبت میگیرین

نکته بعدی اینکه از قصد پدر شوهرتون آگاهی کسب کنید
    اینکه چرا ممکنه پول رو نده یا یکم باشوهرتون جر وبحث کرده
    شاید پدر شوهر معتقد اند شوهر شما به خاطر کم بودن سن ( وبهانه های پدرانه) ممکنه این مبلغ رو از بین ببره یا باسرمایه گزاری خطا یا............
    سعی کنید علت عدم انعطاف پذیری پدرشوهر رو محک بزنید وبعد مطابق اون اقدام صحیح به عمل بیارید
    ویرایش توسط Saltanat : 01-05-2020 در ساعت 09:05 PM

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    7

خواهش عزیزم
    باید بگم اگه مدرکی ندارین عملا شکایت غیرممکنه حتی اگه حاضر به شکایت کردن از ایشون بودین!

راستش خود ما یه مشکل تقریبا مشابه رو تجربه کردیم
    یعنی پدرم اختلاف حساب داشتن با یکی از فامیلها و البته مبلغ هنگفت بود و طرف مقابل چون میدونست بابا مدرکی نداره زیر همه چی زد و حدود ۲ سال کشمکش بیهوده و جنگ اعصاب ادامه داشت
    روشی که ما استفاده کردیم و موفقیت امیز بود کمک گرفتن از یه بزرگتر فامیل بود که حرفش پیش اون فامیلمون اعتبار داشت

شما قطعا توی فامیل شوهرتون کسیو دارین که حرفش پیش پدرشوهرتون اعتبار داشته باشه
    اما.. باید دید ایا اون شخص حاضر میشه وارد گود بشه یا نه؟
    ضمنا شخص مورد نظر بایستی در جریان مراحل ساخت خونه و سهم ۵۰ درصدی شوهرتون باشه
    وگرنه پدرشوهرتون اصلا نمیپذیره با اون شخص صحبت کنه و میگه شما که در جریان نیستی چرا مداخله میکنی؟!!

یعنی شخص مورد نظر بایستی اولا حرفش پیش پدرشوهرتون اعتبار داشته باشه
    دوما حاضر باشه وارد قضیه بشه
    سوما در جریان مسایلی که اتفاق افتادن باشه و صرفا اعتماد اون فامیل به حرفای شوهرتون واسه همچی اقدامی کافی نیست
    ایا همچی کسی در فامیل ایشون سراغ دارین؟

خب با توضیحات شما معلوم شد پدرشوهرتونم اوضاع مالیشون خیلی مساعد نبوده و الان که این پول دست ایشون رسیده حس میکنه موقعیت خوبیه و متاسفانه یه مقداری وجدانشو ندیده گرفته

عزیزم من متاسفم که شرایط شما اینجوریه و میدونم فعلا که شمام باردار هستین راهی بجز اضافه کاری شوهرتون و قرض کردن نیست
    اما اگه شرایط برین منوال ادامه پیدا کنه حجم سنگین قرضها رو چطوری میخواین پس بدین؟
    و فشاری که همسرتون متحمل میشه ممکنه دور از جونش باعث ضعف و بیماری ایشون بشه
    هر ادمی توان مشخصی برا کار کردن داره
    اینطور که من فهمیدم ایشون لابد روزی ۱۴-۱۵ ساعت کار میکنن
    درسته؟

بنظرم هرچی زودتر اقدام کنین سهم تونو از پدرشوهرتون پس بگیرین

نمیشه شما با مادرشوهرتون صحبت کنین؟
    ایشون زنده هستن ایا؟
    و چجور شخصیتی دارن؟
    دلسوز و مهربان هستن؟
    شما رو دوس دارن و باهم حرفتون میاد؟
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

من، که، به، با،

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد